Městský Úřad Kutná Hora

Městský Úřad Kutná Hora

Události ze dne 26.1.-2.2.2011

26.1.2011

 

Sourozenecká spolupráce

 

V Kauflandu se dvě sestry z Kolínska ve věku 25 a 18 let pokusily odcizit zboží v hodnotě 400 Kč. Strážníci pokus o krádež zboží ohodnotili blokovou pokutou.

 

Vlakem neodjel

 

V odpoledních hodinách byl na hlavním nádraží ČD průvodčím vlaku vyloučen z přepravy 41letý opilý muž. Protože zde i nadále dělal problémy, byl strážníky vyveden mimo prostor nádraží.

 

28.1.2011

 

Hlasitá hudba

 

Velmi hlasitě pouštěná hudba v bytě na sídlišti Šipší byla po poledni důvodem výjezdu hlídky městské policie. Nájemkyně bytu uznala stížnost za oprávněnou a hudbu v přítomnosti strážníku ztlumila. Protože se mezi nájemníky jedná o dlouhodobější spor, je otázkou, jak dlouho klid v domě vydrží.

 

29.1.2011

 

Nalezené vozidlo

 

Při hlídkové činnosti v ulici Vojtěšská upoutalo pozornost strážníků OMV Fiat Uno u kterého chyběla zadní registrační značka a víčko nádrže. Vzápětí se zjistilo, že jak RZ tak i vozidlo jsou hlášeny jako odcizené. Věc dále šetří Policie ČR.

 

30.1.2011

 

Opilec na WC

 

Dopoledne zaměstnával strážníky 30letý cizí státní příslušník, který se v Kauflandu rozhodl přespat na dámských toaletách. Po hodině se museli strážníci vrátit zpět, protože si muž tentokrát ustlal na toaletách pánských. Po důrazné domluvě muž prostory prodejny nadobro opustil.

 

Neshody na ubytovně

 

Společný zákrok s Policii ČR si vyžádalo oznámení o rvačce několika osob v ubytovně na Karlově. Iniciátor konfliktu, 40letý cizí státní příslušník, byl s 2,34 ‰ alkoholu převezen strážníky ke zklidnění na PAZS v Kolíně.

 

2.2.2011

 

Pokus o vloupání

 

Na parkovišti v ulici Jana Palacha neunikl pozornému oku kamerového systému po třetí hodině ranní podezřelý pohyb dvou osob. Tyto osoby se pokusily vloupat do zde zaparkovaného OMV Škoda Favorit. Pachatelům trestného činu se před zákrokem strážníků podařilo zmizet, věc dále šetří Policie ČR.