Městský Úřad Kutná Hora

Městský Úřad Kutná Hora

Události ze dne 18.-23.2.2011

18. 02. 2011

 

Koš v plamenech

 

Ve dvě hodiny po poledni bylo na linku 156 přijato oznámení o požáru odpadkového koše u železničního přechodu v Zelenkově ulici. Na místě provedl uhašení HZS Kutná Hora.

 

Injekční stříkačky

 

Při kontrolní činnosti nalezli strážníci na odpočívadle v ulici Nad Sady několik kusů injekčních stříkaček, které umístili do sběrných boxů. Protože není vyloučeno, že stříkačky mohly být užity narkomany, bude tomuto místu a jeho okolí ze strany MP věnován zvýšený dohled.

 

Neušel pozornému oku kamery.

 

Po druhé hodině ranní byl na Palackého náměstí za pomoci kamerového systému odhalen muž ze Semilska, který převrátil popelnici a vysypal z ní veškerý odpad na chodník. Strážníky byl muž vzápětí dostižen. Po uvedení místa do původního stavu pak za své jednání zaplatil blokovou pokutu.

 

19. 02. 2011

 

Krádeže v supermarketu

 

Případů kdy dojde k odcizení zboží je stále více. Během sobotního odpoledne a večera řešili strážníci tři drobné krádeže.

1). 28letý Slovák odcizil zboží v hodnotě 274 Kč.

2). 33letý muž z Čáslavi odcizil zboží v hodnotě 600 Kč.

3). 40letý muž z Kutné Hory nutně potřeboval zboží v hodnotě 444 Kč.

Všem byla na místě uložena bloková pokuta.

 

I přes upozornění rušil noční klid

 

Pěší hlídka strážníků před půl třetí ráno napomínala v České ulici rozjařenou skupinku mladých lidí, kteří křikem rušili noční klid. Byli upozorněni na pokročilou noční dobu. Skupinka mladých lidí pak pokračovala na Václavské náměstí, kde opětovně jeden z mladíků rušil noční klid. V tomto případě byla uložena bloková pokuta.

 

21. 02. 2011

 

Rozbité výlohy

 

V brzkých ranních hodinách se dosud neznámí pachatelé bavili tím, že rozbíjeli výkladní skříně a skla vstupních dveří prodejen vietnamských večerek v různých částech města. Událost dále šetří Policie ČR.

 

Nákup bez placení

 

V pondělí večer se pokusila odcizit zboží v hodnotě 1024 Kč 37letá žena z Kutné Hory. Strážníci ženě uložili blokovou pokutu.

 

23. 02. 2011

 

Ztracená turistka

 

Před 15 hodinou oznámil na služebně MP průvodce ruského zájezdu, že se jim ve městě ztratila 64letá turistka. Naposledy byla viděna u chrámu Sv. Barbory. Pátrání probíhalo v součinnosti s Policií ČR. Po 18 hodině oznámil průvodce zájezdu, že se žena dostala do svého hotelu v Praze po vlastní ose, vlakem.