Městský Úřad Kutná Hora

Městský Úřad Kutná Hora

Události ze dne 30.7.-7.8.2012

30.7.2012

 

Sousedi …

 

Sousedské neshody řešili strážníci večer v Sedlicích. Důvodem sváru je venčení psa před nemovitostí souseda, kterému se toto jednání nelíbí, přestože se jedná o veřejné prostranství města. Protože dochází k opakovanému verbálnímu napadání a urážkám, bude se věcí zabývat přestupková komise MÚ Kutná Hora.  

 

31.7.2012

 

Krádež v Bille

 

Po poledni se pokusila odcizit zboží v SM Billa 26letá žena z Nového Bydžova. Po zadržení ostrahou u ní bylo zjištěno odcizené zboží v hodnotě 1 489 Kč. /sprchové gely, osvěžovače vzduchu, vůně atd./. Kamarádka dotyčné ve věku 20 let byla skromnější, odcizila zboží ,,pouze“ za 149 Kč.

 

Přebrala

 

V odpoledních hodinách byla na Palackého nám. zjištěna na zemi sedící 61letá žena z Kutnohorska, která po požití alkoholických nápojů nebyla schopna samostatného pohybu. Seniorka, která na náměstí vzbuzovala veřejné pohoršení, byla hlídkou odvezena do místa bydliště k vystřízlivění.

 

1.8.2012

 

Alkohol za volantem

 

Policii ČR byl předán 32letý řidič z Kutnohorska, který v Malíně řídil osobní motorové vozidlo po požití alkoholických nápojů (2,78 ‰). Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

4.8.2012

 

Dým

 

Štiplavým dýmem byla zamořena ulice Čáslavská po 18. hodině večer. Obtěžující dým pocházel ze zahrady v ulici Pobřežní, kde majitelka nemovitosti spalovala shrabanou trávu. Ohniště bylo uhašeno, strážníci doporučili k likvidaci rostlinného odpadu využít sběrný dvůr.

 

7.8.2012

 

Odchyt

 

Po 22. hodině se po parkovišti v ulici Na Valech pohybovala psychicky nemocná žena z Francie se psem, křížencem Rotwajlera a Argentinské dogy. Pes ženu chránil a na každého, kdo se dostal do její blízkosti, útočil. Přítel ženy tak neměl nejmenší šanci podat jí uklidňující léky. Vyškolený strážník s odchytovými zkouškami psa odchytil a umístil ho do motorového vozidla majitelky psa.